Matatalab Pro Kodlama Seti
Matatalab Pro Kodlama Seti
Matatalab Pro Kodlama Seti
Matatalab Pro Kodlama Seti
Matatalab Pro Kodlama Seti
Matatalab Pro Kodlama Seti
Matatalab Pro Kodlama Seti

Matatalab Pro Kodlama Seti (MAT01)

Marka : Matatalab
Fiyat : $254.10  + KDV
KDV Dahil : ₺4.056,75
TL Fiyat : ₺4.056,75(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 10
Stok Miktarı : 10

Matatalab Pro Kodlama Seti

 

 

Matatalab – Pro Kodlama

Hayal Gücünü, Bilişsel Becerilerini ve Kodlama Yeteneklerini Ellerini Kullanarak Oyun Oynar gibi Matatalab ile Geliştirebilirsin.

 

Matatalab sayesinde çocuklar okul öncesinde de oyun oynar gibi kodlama öğrenebilecek. Çocuklar yeni şeyler öğrenirken dokunma, görme ve duyma duyularını sıkça kullanır. Matatalab Pro Kodlama, bilişsel gelişme için gerekli olan bu ortamı oluşturarak çocukların oyun oynar gibi kodlama öğrenmesini sağlar. Hayal güçlerini kullanarak bu kit ile yapılabilecek sınırsız olasılıkları kod blokları ile oluşturabilirler, yine kod bloklarını kullanarak robot arabayı kontrol ederek kendi algoritmalarını oluşturabilirler. Yazılan kodda anlık olarak geri bildirim alarak hızlı bir öğrenme süreci elde edecekler. Hem erken yaşta, hem de Matatalab gibi doğru kit ile kodlama dünyasına girmeleri temel kavramları öğrenmelerini çok kolaylaştıracaktır. Erken yaşta kodlama dünyasına giriş yaptıklarında ileri yaşlarında okulda görecekleri kodlama derslerinde daha karmaşık kavramları korkusuzca ve doğru bir temele sahip olarak öğrenecekler.

 

Matatalab okul öncesinde kodlama öğrenirken, tamamen fiziksel ortamı kullanır. Herhangi bir akıllı cihaza(telefon, tablet vb) ihtiyaç duymaz. Kodlama öğrenirken bunu robot programlayarak, müzikler oluşturarak veya sanat ile yapabilirsiniz. 

 

İçindekiler

MatataBot

Kontrol Kartı

Komut Kulesi

Doğa Haritası

8 Adet Engel

3 Adet Bayrak

3 Adet Görev Kitapçığı

Hareket Blokları

Eğlence Blokları

Döngü Blokları

Fonksiyon Blokları

Sayı Blokları

Müzik Eklenti Paketi

Sanat Eklenti Paketi

 

Not: Okul öncesinde kodlamaya kolay ve hızlı bir başlangıç yapmak için içeriği genişletilmiş Matatalab Pro Kodlama; Matatalab Kodlama Seti, Matatalab Müzik Eklenti Paketi ve Matatalab Sanat Eklenti Paketi birleşiminden oluşmaktadır.

 

MatataBot

MatataBot bir robot arabadır. Yazdığınız kodlara göre hareket edip ses çıkartır. Kodlama dünyasına giriş yaptığınızda buradaki maceralarınızda sizinle olacak. Rota takip ettirebilir, kalemini kullanarak çizim yapabilir isterseniz de şarkı söylettirebilirsiniz. STEM konularını öğrenmenizde size yardımcı olacak ve problem çözme yeteneklerinizi geliştirecek.

matatabot 

Komut Kulesi
Yazdığınız kodları görüntü işleme ile algılayarak, MatataBot'a nereye gitmesi gerektiğini söyler! İsterseniz komut kulesi içerisine favori lego figürlerinizi de yerleştirebilirsiniz.

matata komut kulesi 

Kontrol Kartı

Kod bloklarını kontrol kartının üzerine yerleştirerek MatataBot ile her yeri fethedebilirsiniz. Blokları yerleştirin ve "Play" butonuna basın. Yazdığınız kodu MatataBot çalıştırmaya başlayacak.

matata kontrol kartı 

 

Kod Blokları

Fiziksel kod blokları kodlama uygulamalarına göre daha anlaşılır şekilde dokunarak ve oyun oynayarak kod yazmanızı sağlar. Fiziksel ortamdaki kod blokları konsantre olurken eğlenceli şekilde zaman geçirmenizi sağlar. Kelimenin tam anlamıyla kodlama pratik bir deneyim haline gelir. 

matata kod blockları 

Doğa Haritası ve Görev Kitapçıkları
MatataBot ile harita üzerinde bir maceraya atılın. Görev Kitapçıklarını kullanarak harita üzerine başlangıç seviyesi kodlamadan ileri seviye kodlamaya doğru adımlar atın.

matata örnek uygulama    

Müzik Eklenti Paketi
Eklenti paketi içerisindeki müzik blokları sayesinde dilediğiniz müzikleri besteleyebilirsiniz. Hazır melodi bloklarını kullanarak hızlıca melodileri çaldırabilirsiniz. Alıştırma kartlarını kullanarak örneklerin üzerinden hızlı başlangıç yapabilirsiniz.

 

Sanat Eklenti Paketi 
Eklenti paketi içerisindeki açı blokları sayesinde robot arabayı istediğiniz açıda çevirebilirsiniz. Kalemleri arabanın üstüne koyup farklı şekiller çizdirerek resimler yapabilirsiniz. Örnek uygulamalar için paket içerisindeki alıştırma kağıtları ile hızlı başlangıç yapabilirsiniz.

 

 

Benzer Ürünler