Ender 3 Termistör - Sıcaklık Sensörü
Ender 3 Termistör - Sıcaklık Sensörü

Ender 3 Termistör - Sıcaklık Sensörü (3YP22)

Marka : Creality
Fiyat : $1.54  + KDV
KDV Dahil : ₺16,75
TL Fiyat : ₺16,75(KDV Dahil)
₺16,75 'den başlayan taksitlerle

Ender 3 - Termistör - Sıcaklık Sensörü

 

Termistör (sıcaklık sensörleri), yüksek derece sıcaklıklardaki sıcaklıkları ölçmekte kullanılan ısının dirence etkisi üzerine çalışan 3D yazıcılarda çokça kullanılan bir sensördür. Ender 3 Termistör, Ender 3 ve türevi cihazlarda kullanılan 100K NTC olarak da bilinen sıcaklık sensörüdür. 

Not: Bu ürünü Ender 3 ve türevi cihazlarda, tabla sıcaklığını ölçmek için herhangi bir yazılımsal değişiklik yapmaya gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

 

Marlin Firmware Ayarı:

NTC sıcaklık sensörlerinin birçok farklı versiyonu bulunmaktadır. Hepsinin genel olarak direnci, ısıya göre direnç değişimi farklıdır. Bu sebep ile 3D yazıcınızda bu parçayı değiştirdiğiniz durumda kullandığınız yazılımda uygun ayarlamayı yapmanız gerekmektedir. Marlin yazılımı piyasada en çok bulunan sıcaklık sensörlerinin birçoğunu desteklemektedir ve yazılım içinde direk olarak seçim yapılarak kullanılabilmektedir. Ender 3 Termistör ise “1” numaralı sensör olarak yazılım içinde ayarlıdır.


18865 1-min.png (4 KB)
 

Marlin ayarında yapmanız gereken tek şey “Configuration.h” dosyası içinde #define TEMP_SENSOR_0 satırını bularak karşına 1 yazmak olacaktır.

18865 2-min.png (3 KB)
 

Not: Bu ürün Creality Orijinal ürünü olduğu için Ender 3 ve türevleri cihazlarda dahili olarak bu sensörün aynısı kullanılmaktadır. Bu sebep ile herhangi bir yazılım ayarı yapmanız gerekmemektedir.

Benzer Ürünler