Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı
Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı
Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı
Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı
Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı
Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı
Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı
Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı

Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti - 6000Rpm Montajlı (RBTZD30)

Marka : China
Fiyat : $134.00  + KDV
KDV Dahil : ₺1.196,68
TL Fiyat : ₺1.196,68(KDV Dahil)
2 Motor ve 2 Tekerlekli tasarım kullanılmıştır, bu sebepten dolayı yarışmanın ilk start anında robotunuz yüksek bir ivme ile rakiplerinizin önüne geçecektir. Ortalama olarak robot kitimizin hızı 9.7 m/s'dir, ciddi bir ivmeli hıza sahiptir.
 
Kit İçeriğinde Bulunan Malzemelerin Genel Özellikleri;
Çizgi İzleyen Robot Kartı: Arduino Nano temelli profesyonel bir robot kartıdır. Anlık olarak motor başına 4 Amper çıkış verebilen 7-35 Volt arası çalışan güçlü bir robot kartıdır.  Devrede aşırı akım korumasıdüşük gerilim koruması ve yüksek sıcaklık koruması bulunmaktadır.
 Robot kartının üstünde bulunan Bluetooth pinleri yardımıyla robotunuzu telefon yada tabletiniz ile haberleştirebilirsiniz. Bu sayede robotunuz çalışır durumdayken anlık olarak maksimum hız, ortalama hız, PID vb. gibi değerlerle oynayıp her seferinde robotunuzu bilgisayara bağlamak zahmetinden kurtulup daha hızlı bir şekilde program aşamasında geliştirmeler yapabilirsiniz.
 
 
Robotun devresi özel olarak sadece çizgi izleyen robot yarışmalarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Ekstra sensörleri bu karta bağlayabilirsiniz.
 
Force-Up 6V 6000 Rpm Karbon Fırçalı Dc Motor: Amerikan Menşeli Pololu Firmasının motorlarından daha yüksek kaliteye sahiptir. Robot yarışmalarında kullanabileceğiniz en yüksek hıza sahip motor modelidir. Robotzade garantisiyle satın alıp projelerinizde başarı ile kullanabilirsiniz. Motora 6 volt ile 12 volt arası voltaj verebilirsiniz buna karşılık motorunuz 6 Voltta sadece 1,6 Amper akım çekecektir.
(Not: 2016 Yılı Meb Robot Yarışması 1.'si kullanmıştır)
(Not: 2017 Yılı Meb Robot Yarışması 1.'si kullanmıştır)
 
 
Banebots Tekerlekler: Tekerlek olarak ise yıllardır çizgi izleyen robot projelerinde derece alan ekiplerin kullandığı Amerikan Menşeli Banebots Markalı Yeşil Tekerlekler tercih edilmiştir. Mükemmel tutunan yüzeyi ile robotunuz pistte sınırları zorlayarak rakiplerinize fark atacaktır. (Not: 2016-2017,2018 ve 2019 Yılı Meb Robot Yarışması 1.'si Kullanmıştır) Hızlı çizgi izleyen robot kategorisi için asla başka model tekerlek tavsiye etmiyoruz.
 
QTR-8A Kızılötesi Sensör: Çizgi izleyen robotlar için tasarlanmış olan bu sensör kartı 1cm arayla yerleştirilmiş 8 IR LED/fototransistör çifti barındırmaktadır. Stabil ve sorunsuz çalıştığı için robotlarda çok fazla tercih edilmektedir.
 

Robot kitimizi demonte yada montajlı olarak satın alabilirsiniz, kit yanında gelişmiş program ücretsiz olarak verilmektedir, bu yazılım ile robot yarışmalarında çok daha iyi hızlara ulaşabilirsiniz. 
 
Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti Malzeme Listesi Aşağıda Yer Almaktadır; 
 • 1 Adet x Çizgizade Çizgi İzleyen Robot Kartı
 • 2 Adet x 6V Force-Up 6V 6000 Rpm Karbon Fırçalı Dc Motor
 • 1 Adet x QTR-8A Kızılötesi Sensör - Analog
 • 2 Adet x BaneBots Tekerlek 41x10mm
 • 2 Adet x BaneBots Tekli Hub
 • 1 Adet x MZ80 Cisim Sensörü 80Cm
 • 1 Adet x MZ80 Sensör Aparatı
 • 2 Adet x 12mm Motor Tutucu Aparat
 • 2 Adet x Plastik Sarhoş Tekerlek
 • 1 Adet x Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Gövdesi
 • 1 Adet x 11.1Volt 300  500mAh arasında Lipo Batarya
 • 1 Adet x 20'li Dişi-Dişi Jumper Kablo Seti
 • 1 Adet x Sarf Malzeme ( Montaj için Somun+Civata+Kablo)
 
Bonus: Bu robot kitini revize daha yüksek hızlara ulaşması için 2 adet lipo pili seri bağlayıp daha yüksek voltaj robota verebilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda Meb Robot Yarışması ve diğer robot yarışmalarında derece alan bir çok ekip bu taktiği izlemişlerdir. İsterseniz voltaj yükseltici kart bağlayıp 1 adet pil ile de yarışabilirsiniz. Yüksek voltajdan dolayı motorlarınız zamanla maalesef bozulacağı için yedek motor almanızı tavsiye ederiz.