LineCraft Çizgi İzleyen Robot Kiti - 3000 Rpm (RBTZD12)

Marka : China
Fiyat : $317.39  + KDV
KDV Dahil : ₺2.528,16
TL Fiyat : ₺2.528,16(KDV Dahil)
Profesyonel Tasarımıyla Yeni Gelişmiş Çizgi İzleyen Kitimiz LineCraft ile Tanışın!
LineCraft Gelişmiş Çizgi İzleyen Kiti, işlem gücünü RZ-Core MCU kartından alan, arduino tabanlı gelişmiş çizgi izleyen robot kitidir.
Merkezindeki RZ-Core MCU kartında Atmega32U4 Mikrodenetleyicisini kullanmakta olup Arduino ile uyumlu Leonardo Bootler’ı yüklü olarak gönderilmektedir. Kendine ait kütüphanesi ile kitin bütün özelliklerini daha kolay ve etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.
 
Kitin üzerine OLED Grafik Lcd Ekran, İvme sensörü gibi modülleri takabileceğiniz veya kiti geliştirmek için kullanabileceğiniz TWI pinleri kullanılabilir durumdadır. Robot kitini satın alanlara ücretsiz olarak yarışmalara yönelik üst düzey gelişmiş çizgi izleyen robot programı açık kaynak şeklinde verilecektir. Ürün full montajlı olarak gönderilmektedir. Sayfanın en altında yer alan videoyu izleyebilirsiniz. 
Robot Kiti tüm robot yarışmalarına uygun olarak üretilmiştir, üzerine takabileceğiniz başlatma modülü ile uzaktan durdurma ve başlatması rahatlıkla yapabilirsiniz. Meb Robot Yarışması ve Tüm Robot Yarışmalarına Birebir Uyumludur. Özellikle robot yarışmalarında ulusal ve uluslararası robot yarışmasında derece hedefleyen ekipler için özel olarak üretilmiştir.
 
Türkiye'de üretilen Profesyonel En Üst Düzey Çizgi İzleyen Robot Kitidir
 
Bu robot kiti 3000 Rpm'dir, 8+1 Sensör dizilimine sahiptir
 
  
 
Engel algılamak için sensör ve aparatını satın alıp takabilirsiniz
 
 LineCraft Çizgi İzleyen Robot Kitinin Özellikleri:
• 7 - 40V arası voltaj girişi yapılabilir.
• Motor başına her biri 3A olan 2 tane motor sürücü düşmektedir.(Motor başına normal 6A anlık 12A güç verebilmektedir.)
• Ters voltaj, usb ve kısa devre korumaları bulunmaktadır.
• 5V regülatörün akımı 1 amperdir. (Kısa devre korumalıdır)
• 2 adet kullanıcı butonu bulunmaktadır , bunların bir tanesi start pinleri ile ortaktır.
• 2 adet kullanıcı ledi bulunmaktadır.
• TWI(I2C) pinleri kullanılabilir durumdadır.
• Bluetooth, ivme sensörü ve OLED Lcd ekran bağlayabilirsiniz
• Ölçüsü: 200 x 190 mm - Yükseklik - 12mm(Kullanılan tekerleğe göre değişebilir.)
• Ağırlık: (Pilsiz) 145gr. + Pil Ağırlığı 26gr.
 
 LineCraft Çizgi İzleyen Robot Kiti MEB Robot Yarışması 2019 Pistini Başarılı Bir Şekilde Bitirmektedir.
 
 
 

 
Robot Kitinin Ana Kart Dahili Özellikleri:
Sensör: Çizgiyi ortalamak için 8 adet analog çizgi sensörü bulunmaktadır. Ortaladıktan sonra hızlanabilmesi için 1 adet dijital çizgi sensörü bulunmaktadır. Bu dijital sensör
sayesinde düz çizgilerde robot daha fazla hızlanabilmektedir.
Motor Sürücü: 4 Adet 3A motor sürücü bulunmaktadır. Bu çift motor sürücü devresi sayesinde 90 derece ve daha fazla açılı çizgilerde daha sert dönüş yapabilmektedir.
Motor çıkışlarında kısa devre koruma mevcuttur. Sol Motor-; D11 - D10, SağMotor-; D6 - D5 pinlerine bağlıdır.
Regülatör: 7-40V aralığında 1 Amper çıkış verebilen regülatör devresi bulunmaktadır. Harici güç kaynağını ters taktığınızda kart kendini korumaya alacaktır. Ek olarak kart üzerindeki 5V hattında kısa devre olduğunda da kart kendini korumaya alacaktır.
Buton: 2 adet buton bulunmaktadır, bunların bir tanesi start pinleri ile ortaktır. Start modülünü kullandığınız da robotunuzu duvarlara çarpma gibi durumlardan korumuş olursunuz.
Led: 2 adet kullanıcı ledi bulunmaktadır. Ledler D14 ve D16 pinlerine bağlıdır. Ayrıca RX, TX ve D13 ledlerini harici olarak kullanabilirsiniz. Bunun için ufak bir kod eklemeniz gerekmektedir. (RX Led=D17, TX Led=D30).
Trimpot:1 adet 10K trimpot bulunmaktadır. Motorların hız ayarı veya çizgi sensörlerinin görüş mesafelerini ayarlamak için kullanabilirsiniz. 10K trimpot A6(D4) pinine bağlıdır.